Не само нашите деловни клиенти - туку и семејства и групи до 7 луѓе - нудиме можност за удобно патување во една од нашите класични елегантни лимузини. Особено во летните месеци, Базел привлекува многу туристи кои сакаат да ги откријат околните градови во Швајцарија, Франција и Германија. Благодарение на нашата одлична локација можеме да го направиме вашето патување по град колку што е можно поудобно. Многу од нашите деловни корисници ја уживаат можноста да го комбинираат бизнисот со приватност и да бидат водени од нашите искусни шофери далеку од деловниот стрес и јавната борба

Mehr lesen

Секоја година на пролет, Базел е дом на една недела за над 1,800 компании кои ги презентираат своите часовници и накит на Baselword. Организаторите на овој важен саем не се пожалија за важноста на посетителите. Повеќе од 100,000 трговците на мало и претставници на големопродажба се очекува да присуствуваат на Светскиот саем за часовници и накит. На март 22, 2018 портите на саемот ќе бидат отворени за посетителите. Со вашиот личен возач на BASELWORD - Трансфер на услуги Базел Нашите EuroAirport Basel е само неколку минути оддалеченост од изложбениот простор. Но, секако - како и многу други

Mehr lesen

Секоја пролет Базел е домаќин на над компаниите 1800 кои ги презентираат своите часовници и накит креации на Baselword. За бројот на посетители, организаторите на оваа важна изложба не мора да се жалат, бидејќи како и секоја година, на големо се очекува на Светското Гледајте и накит за повеќе од 2017 100.000 трговците и агенти. На 22 март 2018 ќе се отворат портите на саемот за протокот на посетители. Патување погодно на BASELWORD - Трансфер служба Базел Нашите EuroAirport Базел е само неколку минути со автомобил од изложбениот центар. Но, сигурно сакате - како и многу други деловни патници - шоу на производителот

Mehr lesen

Ние ви нудиме посебна услуга како хотелски гостин во нашиот прекрасен град Базел. Со целокупната услуга за време на вашиот престој во Базел, осигуруваме дека можете да се фокусирате на најважните - без разлика дали се разгледувате во стариот град во Базел, посетата на Kunstmuseum или вашиот бизнис состанок. Трансфер услуга директно од аеродромот Порта или хотел Ние ќе се грижиме за вас кога ќе пристигнете во Базел на аеродромот или железничката станица. Ве очекуваме на терминалот за пристигнување и ќе ве ослободиме од вашето патување преку помагање со Вашиот багаж во нашата лимузина. Од таму ние придружуваме

Mehr lesen

Пристигнување безбедно и навремено - со вашата услуга за пренос на пренос Дали планирате да патувате со бизнис или задоволство и би сакале да обезбедите непречено патување со сигурен аеродромски шатл пред да патувате? Нашиот возач ќе ве подигне со една од нашите квалитетни, добро чувани германски лимузини од дома, од канцеларијата или од портата на аеродромот. Се разбира, ние ќе ви помогнеме со багажот. Се разбира, ако вашиот авион пристигне доцна, нема да те изневериме, но чекаме да дојдеш. Пристигне опуштено и удобно на дестинацијата Многу од нашите патници го користат трансферот на аеродромот помеѓу аеродромот во Цирих и еврото

Mehr lesen
Страница на 1 212
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!