Не само нашите деловни клиенти - исто така и семејства и групи до лицата на 7 - нудиме можност за удобно патување во еден од нашите класични и елегантни лимузини во.

Пренос на услуги Базел лимузиниОсобено во летните месеци, Базел привлекува многу туристи кои сакаат да ги откријат околните градови во Швајцарија, Франција и Германија. Благодарение на нашата одлична локација можеме да го направиме вашето патување по град колку што е можно поудобно. Многу од нашите деловни клиенти уживаат во можност да го комбинираат бизнисот со приватноста и да бидат водени од нашите искусни шофери далеку од стресот на бизнисот и јавната контрола, не само на место, туку и неколку инсајдерски совети шоу.

Лимузина услуга за најудобните градски тури во срцето на Европа

Нашиот возач ве води не само удобно, туку и навремено, дискретно и безбедно до вашата дестинација. Од Базел, најдобро се истражуваат различните предели на патот кон градот по ваш избор.

Откријте Цирих од лимузината

ЈајцеВисоко квалитетна услуга за трансфер на БазелМожете удобно да поминат еден час возење од Базел до Цирих во една од нашите германски лимузини. Покрај средновековните улици во поранешниот римски град, најмодерната архитектура во Europaallee и најголемата збирка на културна историја во Швајцарија ве чекаат овде во бајка замокот на Landesmuseum Цирих. Последно, но не и најмалку важно, светски познатиот прозорец на Шагал обоено стакло во Фрауенмунстер во Цирих е апсолутно незаборавно за секој посетител.

Вие би сакале да го комбинирате вашето патување со градот во Цирих со богат шопинг искуство? А добра идеја! Цирих е популарен кај посетителите од целиот свет за своите ексклузивни бутици, специјализирани продавници и продавници од врвни дизајнери. Меѓу другите, Криста де Каруге, ткаенината Фронтлајн, Ханес Б. и Коникс се тука овде и доаѓаат со екстравагантен дизајн на облека, долна облека и чевли. Швајцарскиот казино во Цирих изненадува до возбудливи настани со различни игри и турнири. И за големите и малите фудбалски навивачи, Цирих ве поканува на познатиот ФИФА светски фудбалски музеј.

 

Град патување во Mulhouse Ville во лимузина

Францускиот Мулхаус - само половина час возење од Базел - акции со Базел и Фрајбург, меѓународниот аеродром на Евроајрпорт. Многу од нашите деловни корисници редовно ја користат нашата услуга за трансфер од аеродромот во Базел до деловната локација на Мулхаус Вил во Алзас. Градот во триграничниот регион победи особено во 18. Век како пионер на француската индустриска револуција со своите текстилни фабрики од големо значење. Со повеќе вработени 10.000, Peugeot е најголемиот работодавач во Алзас. Mulhouse Ville изненадува со бесконечна разновидност на промени меѓу историските индустриски споменици и средновековни цркви и монашки нарачки, Музејот за печатење на ткаенини и познатиот Национален музеј Cité de l'Automobile.

Аеродром трансфер и Лимузина служба Базел

 

Во прилог на градовите во Швајцарија, Германија и Франција, ние, се разбира, исто така ви возач во други градови. Ќе најдете листа на избрани дестинации на нашата веб-страница, каде што ќе ги најдете и цените за нашиот аеродромски трансфер. Со нетрпение го очекуваме твоето online booking Резервирајте или вашиот повик кон 41 78 861 35 50.

 

 

Градски патувања и разгледување на трансфер услуги Базел

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!